Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny ul. Droga Męczenników Majdanka 20

Oddział dedykowany jest osobom, które doświadczają zaburzeń zdrowia psychicznego, a zabrzeniom tym towarzyszy uzależnienie od alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych.

Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny przy ul. Droga Męczenników Majdanka specjalizuje się w leczeniu zaburzeń zdrowia psychicznego oraz towarzyszącym im uzależnieniom od substancji psychoaktywnych. Zajęcia dedykowane są osobom mierzącym się z zaburzeniami takimi jak: choroba afektywna dwubiegunowa, zaburzenia depresyjne i lękowe, zaburzenia osobowości czy schizofrenia, w przebiegu których Pacjent ma problemy z używaniem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych. 

Leczenie na oddziale dziennym jest dobrowolne. Odbywa się na podstawie skierowania (do szpitala psychiatrycznego) od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, w tym od lekarza rodzinnego. 

Podczas pierwszej rozmowy z lekarzem następuje kwalifikacja do leczenia w Oddziale Dziennym i ustalany jest termin przyjęcia. Pacjent otrzymuje do przeczytania regulamin oddziału oraz informację o przebiegu leczenia.

W dniu, w którym zostało ustalone przyjęcie należy zgłosić się o godz. 8.30 ze skierowaniem, dowodem osobistym oraz dokumentacją dotychczasowego leczenia psychiatrycznego, neurologicznego lub innego w zależności od wskazań lekarza.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 13:30. Oddział funkcjonuje w godzinach 8:00 – 14:00. W trakcie pobytu zapewniony jest obiad. 

Terapia i leczenie w oddziale dziennym psychiatrycznym jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Formy terapii i charakterystyka zajęć

Oddział dzienny zapewnia szeroką ofertę zajęć o charakterze rehabilitacyjnym. Oddziaływania terapeutyczne, które proponujemy to:

Działania te polecane są dla osób po wielokrotnych, długoterminowych hospitalizacjach całodobowych. Intensywność oddziaływań w ciągu dnia pozytywnie wpływa na jakość funkcjonowania Pacjenta, dzięki czemu popołudnia, wieczory oraz weekendy może spędzać z rodziną i bliskimi.

Harmonogram zajęć

Zajęcia odbywają się w podziale na dwie grupy terapeutyczne. Wspomniane wyżej formy terapii realizuje się według harmonogramu zajęć dostępnego w Oddziale.

Pacjenci w przerwach pomiędzy zajęciami mają okazję uczestniczyć w rozmowach integracyjnych oraz korzystać z przestrzeni przeznaczonej dla Pacjentów, gdzie mogą wypić wspólnie kawę oraz porozmawiać. 

Pracownicy

lek. Ewelina Wojda-Piotrowska

specjalista psychiatrii, ordynator Oddziału

lek. Aleksandra Remiszewska Małek

specjalista psychiatrii 

mgr Katarzyna Fulara

specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego

mgr Kinga Wawrecka-Kosiorek

psycholog, psychoterapeuta

mgr Iwona Bednarczyk

psycholog, psychoterapeuta

mgr Izabela Hanczyn

terapeuta uzależnień, terapeuta zajęciowy 

mgr Łukasz Chruściel

psycholog, trener 

mgr Wojciech Kędziora

psycholog, trener, psychotraumatolog w trakcie szkolenia, terapeuta funkcji poznawczych

Chcesz o coś zapytać?

Skontaktuj się z nami

Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny

ul. Droga Męczenników Majdanka 20
20-319 Lublin

+48 783 803 500

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek 8:00 – 14:00

Przystanki MPK:
Lotnicza (7, 14, 16, 23, 55, 153, 156, 158, 161)
Łabędzia (47, 50)