Zespół Leczenia Środowiskowego

Zespół Leczenia Środowiskowego to forma pomocy, która skierowana jest do osób zmagających się ze szczególnymi trudnościami z zakresu zdrowia psychicznego.

Pomoc kierujemy głównie do osób z zaburzeniami psychicznymi, takimi jak: psychozy z kręgu schizofrenii, zaburzenia nastroju (afektywne) oraz zaburzenia psychiczne na podłożu organicznego uszkodzenia mózgu, w tym:

Zapewniamy również wsparcie członków rodzin i bliskich osób chorujących.

Leczenie w ramach Zespołu odbywa się na podstawie skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, w tym od lekarza rodzinnego.

Działania i formy pomocy

Opieka w ramach Zespołu Leczenia Środowiskowego jest bezpłatna (w pełni finansowana przez NFZ)

W ramach ZLŚ Pacjent może skorzystać z następujących form wsparcia i pomocy:

Działania te realizowane są na terenie Lublina oraz poszczególnych gmin, w zależności od dostępności terapeutów. 

Leczenie w Zespole Leczenia Środowiskowego odbywa się w miejscu zamieszkania Pacjenta bądź w siedzibie ZLŚ. 

Pracownicy

Lekarze

lek. Michał Flis

w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z psychiatrii 

lek. Ida Kłębukowska

specjalista psychiatra 

lek. Ewelina Wojda-Piotrowska

specjalista psychiatra 

lek. Olga Hołownia

specjalista psychiatra

dr n. med. Artur Kochański

specjalista psychiatra, specjalista terapii środowiskowej

dr n. med. Aneta Tylec

specjalista psychiatra 

Psycholodzy, Psychoterapeuci, Terapeuci środowiskowi

terapeutka pedagogiczna, pedagog zdrowia psychicznego, terapeuta środowiskowy dzieci i młodzieży (w trakcie certyfikacji). Z osobami chorującymi psychicznie pracuję od 1997 roku. Początkowo na stanowisku terapeuty zajęciowego w ŚDS. Na rzecz LSOZP pracuję od 2015 roku, najpierw jako pracownik SUO, następnie pracowałam z osobami z podwójną diagnozą. Obecnie pracuję jako terapeuta środowiskowy w Zespole Leczenia Środowiskowego Excordis z Pacjentami ze schizofrenią, zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi, depresją, czy też z organicznymi uszkodzeniami mózgu. Pracuję na terenie gmin: Jastków, Konopnica, Niedrzwica Duża, Strzyżewice i Bychawa, a także na terenie Lublina. Wspieram Pacjentów w trudnościach dnia codziennego, prowadzę różnego rodzaju treningi i tak po prostu – jestem z Pacjentem. Jest mi niezmiernie miło, że mogę być w zespole fantastycznych ludzi – pracowników LSOZP.

psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny. Ukończyłam całościowe szkolenie z psychoterapii na UJ w Krakowie, atestowane przez PTP. Prowadzę psychoterapię indywidualną w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Zespołu Leczenia Środowiskowego. Pracuję z osobami dorosłymi, a swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Pracuję również w Środowiskowym Domu Samopomocy Serce, gdzie udzielam indywidualnego poradnictwa psychologicznego oraz prowadzę grupowe zajęcia terapeutyczne dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej. Ukończyłam podyplomowe szkolenie z psychoterapii psychoz. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu spotkań psychoedukacyjnych dotyczących profilaktyki zdrowia psychicznego młodzieży oraz destygmatyzacji osób dotkniętych kryzysem psychicznym. Prowadziłam warsztaty szkoleniowe dla osób przygotowujących się do uzyskania certyfikatu terapeuty środowiskowego. Ze Stowarzyszeniem związana jestem od 2013 roku.

psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień. Obecnie w trakcie 4,5 letniego szkolenia z zakresu psychoterapii integracyjnej (dominujące podejścia psychodynamiczne i systemowe) prowadzonego przez Krakowską Fundację Rozwoju Psychoterapii im. Profesor Marii Orwid atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, terapeuta środowiskowy. Pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego, ośrodkach psychoterapii oraz w Zespole Leczenia Środowiskowego. Oferuje pomoc psychologiczną w ramach psychoterapii indywidualnej, konsultacji, poradnictwa psychologicznego osobom dorosłym i młodzieży, doświadczającym obniżonego nastroju, lęku, trudności w relacjach z innymi, kryzysów życiowych. Pracuje na terenie Lublina.

psycholog kliniczny, neuropsycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, specjalista terapii środowiskowej

terapeutka środowiskowa

specjalista terapii środowiskowej, specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta w trakcie szkolenia

psycholog, dietetyk, psychodietetyk. Posiadam 7-letnie doświadczenie w pracy. Aktualnie pracuję w Poradni Zdrowia Psychicznego, Zespole Leczenia Środowiskowego oraz prowadzę prywatną praktykę zawodową. Specjalizuję się w pracy z zaburzeniami odżywiania, otyłością, odchudzaniem i przybieraniem masy ciała oraz prowadzę interwencję kryzysową, wsparcie mentalne i coaching z elementami motywacji. Tworzę z Pacjentami rozpiski planu żywieniowego, pracuję z Nimi nad zmianą nawyków żywieniowych, motywacją i planowaniem. Emocje są dla mnie narzędziem – i to także tworzy podstawę mojej pracy jako dietetyk oraz psycholog. Z zamiłowaniem łączę te dwa zawody budując sylwetkę psychodietetyka oraz psychologa odchudzania. Moją misją jest szerzenie magii psychologii oraz kompleksowego zaopiekowania się każdym pacjentem. Doskonale wiem, że restrykcje, brak akceptacji swojego ciała i obsesyjna chęć zmiany doprowadzić może do mrocznej strony o nazwie zaburzeniami odżywiania. Jestem po to by przeprowadzić Cię przez cały proces zmiany, by być obok Ciebie.

psycholog. Aktualnie pracuje na Oddziale Dziennym Psychoatrycznym Ogólnym, w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz w Zespole Leczenie Środowiskowego. Współpracuje z osobami dorosłymi – prowadzę indywidualne konsultacje i psychoedukację, udzielam wsparcia, realizuje treningi funkcji poznawczych

specjalista terapii środowiskowej, logopeda, pracownik socjalny 

psycholog, trener, w trakcie szkolenia z psychotraumatologi. Jestem certyfikowanym terapeutą funkcji poznawczych, wykonawczych. Na co dzień pracuję w następujących strukturach Excordis: oddział dzienny psychiatryczny rehabilitacyjny, poradnia zdrowia psychicznego oraz zespół leczenia środowiskowego. Pracuję z Pacjentami zmagającymi się z kryzysami emocjonalnymi i życiowymi oraz z osobami chorującymi na zaburzenia zdrowia psychicznego, m.in.: depresja, lęk, schizofrenia, zaburzenia osobowości. Prowadzę rehabilitację neuropsychologiczną osób z uszkodzeniami OUN oraz udzielam wsparcia psychologicznego. Zajmuję się również diagnostyką psychologiczną. W swojej pracy jestem osobą otwartą i uważną na potrzeby Pacjentów. W ramach ZLŚ pracuję na terenie Lublina.

psycholog, psychoterapeuta 

psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, terapeutka uzależnień

terapeuta środowiskowy

pedagog, terapeuta środowiskowy. Od 17 lat pracuję z osobami doświadczającymi różnorodnych kryzysów. W 2019 r. rozpoczęłam pracę w Ex CORDIS jako terapeuta środowiskowy. Moimi pacjentami są osoby z depresją, zaburzeniami lękowymi i afektywnymi dwubiegunowymi, z organicznymi uszkodzeniami mózgu, osoby doświadczające przemocy, DDA. W swojej pracy udzielam wsparcia, prowadzę treningi m.in. relaksacyjne i funkcji poznawczych, psychoedukację oraz dialog terapeutyczny, pracuję z metaforą.

psycholog kliniczny, neuropsycholog, psychoterapeuta

psycholog, psychoterapeuta

psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień

psycholog, psychoterapeuta 

terapeutka środowiskowa

Pielęgniarki

mgr Katarzyna Fulara

specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego oraz certyfikowana terapeutka środowiskowa. Z LSOZP związana jestem od 2018 roku. Pracuje na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym oraz w Zespole Leczenia Środowiskowego. W pracy z pacjentem doświadczającym kryzysu wykorzystuje różne metody i formy pracy terapeutycznej oraz wsparcia tj. treningi umiejętności społecznych, psychoedukację, elementy arteterapii

mgr Maria Łakoma

specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego, 

mgr Beata Marciniuk

specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego,

Beata Szczuchniak

specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego

Marta Kostkowska-Krawczyk

dyplomowana pielęgniarka z 35-letnim doświadczeniem. Pracuję w Zespole Leczenia Środowiskowego, gdzie udzielam świadczeń pielęgniarskich, pracuję w rejestracji Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie zajmuję się umawianiem wizyt Pacjentów 

mgr Agnieszka Kania

specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego, specjalista psychoterapii uzależnień, specjalista terapii środowiskowej

Lucyna Łuczyniec

specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego

mgr Aneta Romanek

pedagog, terapeuta środowiskowy, specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego,

 

Pracownik socjalny

mgr Magdalena Kaleniec

pracownik socjalny, terapeuta środowiskowy, logopeda

Pracownicy rejestracji

Anna Kamińska
Henryka Rzeźnik
Elżbieta Karpińska
Chcesz o coś zapytać?

Skontaktuj się z nami

Zespół Leczenia Środowiskowego

ul. Furmańska 2
20-122 Lublin

+48 81 479 30 50
+48 609 470 890

czpexcordis@lsozp.org

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek 9:00 – 18:00

Przystanki MPK:
Dworzec Główny PKS (1, 2, 4, 5, 6, 17, 18, 22, 23, 29, 31, 32, 34, 39, 52, 57, 150, ZIELONA)
Brama Krakowska (156, 160)
Szewska (1, 4, 5, 6, 17, 22, 23, 39, 52)